Usługi tampodruku

Usługi wtryskowe

Usługi tampodruku – wykonanie nadruku na wyrobach za pomocą farby drukarskiej

Tampodruk polega na nakładaniu specjalnej farby drukarskiej na wybraną powierzchnię. Służy do tego stempel zwany tamponem. Tampony mogą mieć różnorodne kształty i wymiary. Bez problemu dopasowują się do danego podłoża. Dlatego metoda ta sprawdza się doskonale nie tylko na wyrobach płaskich, ale i wklęsłych czy wypukłych. Tampodruk znajduje zastosowanie w przypadku przedmiotów wykonanych np. z tworzyw sztucznych, szkła, metalu, ceramiki czy drewna.

Dlaczego warto zdecydować się na tampodruk?

Usługi tampodruku cieszą się na rynku dużą popularnością. Trzeba przyznać, że mają całkiem sporo zalet:

– przede wszystkim tampodruk pozwala na tworzenie wzorów na różnych wyrobach, także tych o niestandardowych kształtach i nieregularnych powierzchniach,

– tampodruk ma szerokie zastosowanie, sprawdza się w przypadku wielu różnych materiałów,

– tampodruk to niezwykle szybka metoda znakowania dużej ilości wyrobów, co znacznie skraca czas realizacji zamówień,

– usługi tampodruku są nieocenione podczas znakowania niewielkich elementów, np. długopisów i breloków, wzory pozostają przy tym bardzo czytelne,

– cennik tampodruku jest bardzo atrakcyjny, dotyczy to zarówno dużych, jak i mniejszych nakładów.

Usługi tampodruku i ich najważniejsze zalety

Usługi tampodruku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Pozwalają bowiem na wykonanie nadruku na niemal każdym wyrobie, także tym o nietypowym czy nieregularnym kształcie. Jednocześnie nadruki są doskonałe jakościowo. Cechuje je o wiele wyższa rozdzielczość, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego sitodruku. Nie bez znaczenia jest także ich trwałość. Są one odporne na działanie środków myjących i ścierających. Ma to duże znaczenie np. podczas produkcji kubków, które są często myte w zmywarkach.

Drukarnia oferująca tampodruk – w co musi być wyposażona?

Zacząć należy od tamponów. To specjalne stemple służące do przenoszenia farby z matrycy na daną powierzchnię. Tampony są produkowane z różnych materiałów, np. silikonu lub gumy. Cechują się sporą elastycznością i dzięki temu bez problemu dopasowują się do podłoża. Pozwalają na uzyskiwanie wysokiej jakości druku. Sprawdzają się doskonale nawet na powierzchniach nierównych i nieregularnych. Wymagają jednak regularnego czyszczenia.

Do tampodruku potrzebne są również matryce. To właśnie te elementy odpowiadają za wytworzenie wzoru, który jest potem przenoszony na wybraną powierzchnię. Matryce do tampodruku bywają cynowe, mosiężne lub stalowe.

Drukarnia oferująca usługi tampodruku musi mieć na swoim wyposażeniu odpowiednie tamponiarki. Bez tych urządzeń niemożliwe jest wykonanie nadruku metodą tampodruku. Są to w dużej mierze maszyny zautomatyzowane, a więc wydajne i precyzyjne w działaniu. Doskonale radzą sobie z różnymi powierzchniami.

Na końcu należy wspomnieć o odpowiednich farbach. Muszą one tworzyć nadruki odporne na wodę, oleje, rozpuszczalniki czy promieniowanie ultrafioletowe. Dostępne są w wielu kolorach i odcieniach do wyboru.

Tampodruk i jego zastosowanie praktyczne

Usługi tampodruku od wielu lat nie tracą na popularności. Wynika to w dużej mierze z ich uniwersalności. Tampodruk jest powszechnie wykorzystywany w marketingu produktowym do znakowania kubków, długopisów, breloków itd. Dzięki tej metodzie można nanieść na wybranych wyrobach logo i dane kontaktowe firmy. Tampodruk świetnie sprawdza się w przypadku części samochodowych i różnych elementów wyposażenia wnętrz. Nadrukowywane w ten sposób wzory są zawsze czytelne i przejrzyste.

W jaki sposób wykonuje się tampodruk?

Pierwszym etapem tampodruku jest przygotowanie matrycy. W tym przypadku zacząć należy od wydrukowania grafiki na specjalnej folii, która trafia na światłoczułą płytkę, a potem wkładana jest do naświetlarki. Tak powstają na płytce odpowiednie wyżłobienia. Kolejny etap to umieszczenie matrycy w tamponiarce, montaż tamponu i pojemnika z farbą. Na tampon nakładany jest tusz, a następnie przykłada się go do danej powierzchni. Czasem trzeba to zrobić dwa razy, aby nadruk był dokładny. Sporo zależy od podłoża – jego faktury i kolorystyki.

Czy tampodruk to metoda, której poszukujesz?

Niewątpliwie tampodruk jest bardzo wszechstronną metodą nadruku. Sprawdza się nawet w przypadku powierzchni nieregularnych, nierównych. Nadruk nanosić można na różnego rodzaju materiały i to z dużą dokładnością. Powstałe w ten sposób wzory są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne czy negatywny wpływ czynników pogodowych. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna cena tampodruku. To dobry wybór zarówno dla małych, jak i dla dużych firm.

Jak wygląda cennik tampodruku?

Nie da się ukryć, że tampodruk to tania technika drukowania. Koszt wykonania jednego produktu jest jednak zróżnicowany. Zależy bowiem od kilku czynników, np. ilości sztuk w zamówieniu, liczby zastosowanych kolorów czy liczby uderzeń tamponu. W przypadku dużych nakładów jednokolorowych cena za jedną sztukę wynosi od kilku do kilkunastu groszy.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z naszych usług tampodruku?

Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym i pochwalić możemy się wieloma latami doświadczenia na rynku. Usługi tampodruku w naszym wykonaniu są kompleksowe. Towarzyszymy klientom na wszystkich etapach zamówienia, począwszy od przygotowania tamponu. Wykonujemy nadruki tampondrukowe na różnego rodzaju wyrobach – metalowych, szklanych, plastikowych czy skórzanych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy Państwa do współpracy z FABRYKĄ AGD NIEWIADÓW Sp. z o.o.

Kontakt
Telefon: 512 330 158
Email: j.makola@niewiadow.pl

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym