Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

Usługi wtryskowe

Kompleksowa produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to nasza specjalność. Zajmujemy się wytwarzaniem elementów z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem metody formowania wtryskowego. Na co dzień pracujemy na nowoczesnych wtryskarkach o sile zwarcia od 50 do 300 ton. Obrabiamy różnego rodzaju materiały, w tym polietylen, ABS, polipropylen, polistyren, SAN czy elastomery termoplastyczne.

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych metodą wtryskową

Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych działamy kompleksowo, zaczynając od samego projektu. Do pracy wykorzystujemy nowoczesne wtryskarki należące do naszego parku maszynowego. Wtryskiwanie tworzyw sztucznych to szybka i prosta metoda działania. Kluczem do sukcesu są odpowiednie maszyny. Możemy za ich pomocą stworzyć różne kształty – sporo zależy od przygotowanej wcześniej formy. Metoda wtryskowa umożliwia produkcję wielu takich samych produktów.

Czym są wtryskarki i w jaki sposób działają?

Jesteśmy doświadczonym producentem elementów z tworzyw sztucznych. Na co dzień w naszej pracy wykorzystujemy urządzenia zwane wtryskarkami. Są to maszyny, które pozwalają na produkcję różnego rodzaju elementów wykonanych właśnie z tworzyw sztucznych. Mogą mieć one różne kształty, kolory czy rozmiary. Często są bardzo skomplikowane. Żadna inna metoda działania nie pozwala na osiągnięcie tak wysokiej powtarzalności wyborów. W tym tkwi sekret sukcesu usług wtryskowych. Dodatkowo tworzone w ten sposób wyroby są wytrzymałe i dopracowane w każdym calu.

Wtryskarka – jak wygląda cykl produkcyjny?

Zadaniem wtryskarek jest uplastycznianie tworzywa i napełnianie nim formy. To na tym etapie surowiec jest ewentualnie mieszany z różnymi barwnikami czy dodatkami. Potem ma miejsce proces jego chłodzenia w formie. Po osiągnięciu pewnej stabilności forma jest otwierana. Wyrób jest wyrzucany na zewnątrz, a cały cykl pracy wtryskarki rozpoczyna się od nowa. Na wyprodukowanie jednego elementu trzeba zazwyczaj do kilku do kilkunastu sekund.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych metodą wtryskową – podstawowe zalety

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych metodą wtryskową ma niewątpliwie wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

– powtarzalność kształtów i rozmiarów,

– wysoka estetyka tworzonych wyrobów,

– możliwość masowej produkcji,

– automatyzacja całego procesu,

– niewielka produkcja odpadów,

– niewielka emisja szkodliwych substancji do otoczenia,

– możliwość tworzenia bardzo skomplikowanych form.

Doświadczony producent wyrobów z tworzyw sztucznych

W praktyce wtryskarki są nieocenione podczas produkcji różnego rodzaju produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Usługi wtryskowe znajdują więc zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wymienić tutaj warto przemysł spożywczy i farmaceutyczny, motoryzację i budownictwo, sektor AGD czy przemysł elektroniczny. To właśnie w ten sposób tworzy się elementy wielu zabawek, uchwyty do mebli, artykuły ogrodnicze, nakrętki do butelek itd.

Dlaczego przetwórstwo tworzyw sztucznych metodą wtryskową jest tak popularne?

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych odbywa się przede wszystkim metodą wtryskową. Przemawia za tym całkiem sporo czynników. Trzeba zacząć od tego, że wtryskarki to urządzenia szybkie i wydajne w działaniu. Przy ich pomocy można produkować różne elementy o zróżnicowanym przeznaczeniu. Sporo zależy od przygotowanej wcześniej formy. W praktyce proces produkcji można w pełni zautomatyzować, co obniża koszty produkcji.

Jakie zalety ma produkcja elementów z tworzyw sztucznych metodą wtryskową?

Usługi wtryskowe są nie tylko wydajne i stosunkowo niedrogie, ale i ekologiczne. Jak to jest możliwe? W procesie produkcji wyrobów nie powstaje w tym przypadku zbyt duża ilość odpadów. Do otoczenia nie są też emitowane szkodliwe substancje. Ewentualne resztki zawsze też można poddać recyklingowi. To ważna informacja dla osób, dla których ważne jest środowisko naturalne.

Jakie surowce wykorzystujemy w metodzie wtryskowej?

Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych wykorzystujemy popularne tworzywa o właściwościach termoplastycznych. Są to m.in. PP, PS, PE i PC. Poza tym sięgamy po inne materiały i ich pochodne, np. ABS, PE-HD czy SAN. Nie unikamy domieszek włókien różnego rodzaju. Efekt ma być w końcu zgodny z tym, czego oczekuje od nas klient.

Przegląd surowców, które wykorzystujemy w metodzie wtryskowej

Zacząć należy oczywiście od polipropylenu. To bardzo popularny surowiec, co wynika z jego wysokiej termoplastyczności. Doskonale nadaje się do obróbki. Podobnie jest w przypadku polietylenu, który jest jednak bardziej wrażliwy na działanie wilgoci czy światła słonecznego. Może w takich warunkach tracić swoją elastyczność. ABS to tworzywo sztuczne twarde i odporne na zarysowania. Można je pokrywać warstwami metalicznymi. Jedyną większą wadą tego materiału jest higroskopijność. Dlatego wyroby z ABS należy przechowywać w odpowiednich warunkach.

Producent elementów z tworzyw sztucznych – dlaczego warto nam zaufać?

Nasz park maszynowy jest nowoczesny i funkcjonalny. Pracujemy na powierzonych nam i wykonanych samodzielnie przez nasz zakład formach. W codziennej produkcji przetwarzamy różne surowce – PP, PE, PE-HD, SAN, PA, ABS i PC. Na życzenie klienta możemy jednak podjąć się pracy także z innymi materiałami. W razie potrzeby uszlachetniamy mieszanki, dopasowując je do potrzeb klientów. Nieustannie kontrolujemy jakość produktów, które wychodzą z naszego parku maszynowego. Chcemy mieć pewność co do ich wysokiej jakości.

Zapraszamy Państwa do współpracy z FABRYKĄ AGD NIEWIADÓW Sp. z o.o.

Kontakt
Telefon: 512 330 158
Email: j.makola@niewiadow.pl

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym