Usługi wtryskowe

Usługi wtryskowe

Świadczymy usługi wtryskowe na wtryskarkach o sile zwarcia od 50 do 300 ton.

Nasz park maszynowy zawiera wtryskarki Battenfeld (5 szt.), Haitian (2 szt.), CHEN DE ( 1 szt.), suszarki Labotek oraz młyny do tworzyw Rapid i Shini.

Tworzywa jakie możemy przetwarzać: polietylen, polipropylen, polistyren, ABS, poliamid również z włóknem szklanym, poliwęglan, SAN, elastomery termoplastyczne.

Usługi wtryskowe – zaufaj doświadczeniu marki Niewiadów

Wtryskiwanie znajduje zastosowanie w produkcji rozmaitych akcesoriów – polega na uplastycznieniu tworzywa wewnątrz cylindra i wtryśnięciu powstałego granulatu do formy pod wysokim ciśnieniem. Od lat staramy się, aby oferowane przez nas usługi spełniały wymagania naszych klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu mogliśmy wprowadzić usługi wtryskowe cieszące się niezwykłą popularnością. Dysponujemy zaawansowanym parkiem maszynowym, który umożliwia precyzyjne odwzorowanie narzuconych parametrów.

Usługi na wtryskarkach w ponadprzeciętnym standardzie

Wtryskiwanie cieszy się dużym zainteresowaniem wynikającym z szerokich możliwości wykorzystania stworzonych w ten sposób tworzyw. Usługi na wtryskarkach działających w naszej fabryce umożliwiają przetwarzanie takich surowców jak m.in. polipropylen, poliwęglan, elastomery termoplastyczne czy ABS. Powstałe elementy są trwałe, dzięki czemu mogą służyć długi czas. Wtryskarki Niewiadów to gwarancja ekonomicznego przetwórstwa w najwyższej jakości. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Kompleksowe usługi wtryskowe

Wtryskiwanie to metoda wykorzystywana powszechnie podczas produkcji różnego rodzaju elementów. Polega na uplastycznianiu tworzywa sztucznego w cylindrze i wciśnięciu go pod wysokim ciśnieniem do odpowiedniej formy. Oferujemy usługi wtryskarką z wykorzystaniem wielu tworzyw sztucznych – polipropylenu, poliwęglanu, ABS czy elastomerów termoplastycznych. Działamy na wtryskarkach o sile zwarcia od 5 do 30 ton.

Czym właściwie jest wtryskarka i jak jest zbudowana?

Wtryskarki to nowoczesne urządzenia pozwalające na formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych. Usługi tego rodzaju są na rynku coraz bardziej pożądane. Standardowa wtryskarka składa się z trzech układów – uplastyczniającego, narzędziowego i napędowo-sterującego. Jej zadaniem jest uplastycznianie tworzywa sztucznego, napełnianie nim formy (w niej zastyga na skutek procesu chłodzenia) i zamienianie jej w wypraskę.

Wtryskarka – ogólna zasada działania

Cały proces zaczyna się od umieszczenia w pojemniku wtryskarki odpowiedniego granulatu. Potem ślimak obraca się i przesuwa surowiec do przodu. Granulki ulegają podgrzaniu i topią się, tworząc masę plastyczną. Gdy surowiec jest stopiony, ślimak przesuwa się i wytwarza wysokie ciśnienie. Na końcu znajduje się jednostka wtryskująca, która wstrzykuje stopioną mieszankę do form o odpowiednim kształcie. Surowiec zaczyna się schładzać i ulega utwardzeniu. Czas całego procesu wtryskiwania zależy od rodzaju zastosowanego tworzywa czy przygotowanej formy. Na koniec forma jest otwierana i usuwa się z niej produkt. Cykl zaczyna się od nowa.

Szybkie i wydajne usługi wtryskarką

Usługi wtryskowe cieszą się na rynku od wielu lat dużą popularnością. Mają naprawdę sporo zalet. Są przede wszystkim szybkie i bardzo wydajne. Dzięki temu jest to najczęściej stosowany sposób produkcji plastikowych przedmiotów o różnym przeznaczeniu. W praktyce czas produkcji danego elementu zależy od stopnia skomplikowania przygotowanej formy. Zazwyczaj wynosi od kilku do kilkudziesięciu sekund. Cały proces można w niemal 100% zautomatyzować, co ogranicza sumaryczne koszty produkcji.

Dlaczego usługi wtryskowe zyskują na popularności?

Sporą zaletą usług wtryskarką jest ich ekologiczność. Proces produkcji jest w tym przypadku powtarzalny i nie powoduje dużej ilości odpadów. Te są zresztą od razu poddawane recyklingowi. Można je wykorzystać ponownie. Z drugiej strony w razie potrzeby zawsze można dokonać pewnych zmian w procesie produkcyjnym. Nie ma np. problemu ze zmianą kolorystyki wytwarzanych produktów czy wzbogaceniem surowca o określone składniki.

Usługi wtryskowe – nieocenione przy masowej produkcji

Usługi wtryskarką to na ogół produkcja na dużą skalę. Polega na wytwarzaniu sporej ilości takich samych produktów. Rzeczywiście wtryskarki doskonale sprawdzają się przy tzw. masowej produkcji. Można dzięki nim wykonać wiele dokładnie takich samych elementów. Nie trzeba się przy tym obawiać o ich jakość, bez względu na stopień skomplikowania formy.

Jakie tworzywa wykorzystujemy do formowania wtryskarką?

Na co dzień przetwarzamy różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Są to:

– odporny na działanie kwasów, zasad, soli oraz rozpuszczalników organicznych polipropylen,

– wytrzymały i odporny na zarysowania ABS o dobrych właściwościach izolacyjnych,

– bardzo wytrzymały i odporny na wpływ różnych temperatur poliamid, który dobrze tłumi drgania,

– polietylen o niskiej i wysokiej gęstości,

– termoplastyczny polistyren o niskiej temperaturze topnienia i niezbyt wysokiej lepkości,

– elastomery termoplastyczne, poliwęglan czy SAN.

Jak duży wpływ na usługi wtryskowe ma wybrany surowiec?

Wymienione wyżej typy surowców w bezpośredni sposób wpływają na podstawowe parametry formowania wtryskowego. Mowa tutaj np. o ciśnieniu i temperaturze wtrysku. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do zniszczenia surowca lub pozbawienia go określonych właściwości. Za wysokie ciśnienie niekiedy powoduje zniszczenie lub deformację formy wtryskowej.

W jakich branżach wykorzystywane są usługi wtryskowe?

Formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych to usługi wykorzystywane w wielu różnych branżach. W farmaceutyce czy medycynie produkuje się w ten sposób strzykawki czy przyrządy do badań. W sektorze spożywczym wtryskarki służą do produkcji pojemników i nakrętek. W ten sposób produkowane są komponenty sprzętu AGD, części motoryzacyjne czy niektóre elementy dziecięcych zabawek. Z usług wtryskowych coraz częściej korzystają także firmy budowlane.

Profesjonalne usługi wtryskowe

Wtryskarki znajdują zastosowanie przede wszystkim przy produkcji masowej. Dzięki nim uzyskać można wyroby wysokiej jakości, nie zwiększając zbyt mocno kosztów produkcji. Wytwarzane są w ten sposób elementy wytrzymałe i precyzyjne. Z tego powodu usługi wtryskowe znajdują zastosowanie m.in. w branży motoryzacyjnej czy farmaceutycznej.

Dlaczego warto zlecić usługi wtryskowe naszej firmie?

Zapotrzebowanie na usługi wtryskarką na rynku cały czas rośnie – dlatego pojawiły się one również i w naszej ofercie. Nasz rozbudowany park maszynowy zawiera wtryskarki Battenfeld, Haitian, CHEN DE, suszarki Labotek oraz młyny do tworzyw Rapid i Shini. Działamy na wtryskarkach o sile zwarcia od 50 do 300 ton. Pracujemy z wieloma różnymi tworzywami sztucznymi, takimi jak m.in. polietylen, polipropylen, polistyren, ABS, poliwęglan, SAN, elastomery termoplastyczne. Powstałe dzięki naszym wtryskarkom elementy są trwałe i można ich używać przez długi czas.

Zapraszamy Państwa do współpracy z FABRYKĄ AGD NIEWIADÓW Sp. z o.o.

Kontakt
Telefon: 512 330 158
Email: j.makola@niewiadow.pl

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym