O firmie

Fabryka AGD Niewiadów Sp. z o.o. to spółka, która kontynuuje działalność zorganizowanej część przedsiębiorstwa znanego z marki i jakości produkowanych wyrobów Zakładu Sprzętu Precyzyjnego „NIWIADÓW” S.A., którego historia sięga 1920 roku. Najpierw jako firma zajmująca się produkcją wyrobów chemicznych
i wojskowych, później produkcją przyczep, łodzi i małym sprzętem gospodarstwa domowego. Fabryka była jednym z kilku przedsiębiorstw produkujących wyroby AGD w Polsce.
Sztandarowym produktem był młynek do kawy.

 

A także mikser, zaparzarka i robot.

 

 

o nas

W 2017 roku firmę kupił Adam Staruszkiewicz, który następnie wniósł ją do swojej spółki aktualnie działającej pod nazwą Fabryka AGD Niewiadów Sp. z o.o.

Wydział AGD znany jako FAD od wielu dziesięcioleci, nieprzerywalnie istnieje na szeroko rozumianym rynku produktów tworzyw sztucznych, zarówno typowych wyrobów AGD, jak również elementów wtryskowych.

Aktualnie Fabryka AGD Niewiadów Sp. z o.o. zajmuję się produkcją kilku rodzajów wyrobów w następujących grupach asortymentowych:

suszarki do produktów spożywczych w 6 wersjach

skrzynki na korespondencje

kliny i zestawy klinowe pod koła

wentylatory wyciągowe

elementy wtryskowe

Poza tym Spółka świadczy usługi Narzędziowe.

suszarka

Dominującą pozycje zajmują suszarki do produktów spożywczych. Od wielu lat spółka utrzymuje pozycje lidera w sprzedaży tych wyrobów na rynku polskim. Należy podkreślić, że aktualnie jest ona jedynym producentem polskim tychże wyrobów. Suszarki pod innym logiem sprzedawane są również na rynek wschodni.
Spółka posiada zastrzeżone wzory przemysłowe dwóch modeli suszarek w UE.

Skrzynki pocztowe dystrybuowane są przez placówki Poczty Polskiej, jak również hurtownie artykułów domowych.

Klin pod koła skierowany jest na rynek motoryzacyjny. Zazwyczaj sprzedawany dla klienta indywidualnego. Niemniej jednak wzrost w koniunkturze sprzedaży samochodów i przyczep powinien spowodować wzrost sprzedaży klina.

Kooperacja związana głównie z przetwórstwem tworzyw sztucznych na wtryskach, staje się coraz bardziej znaczącym źródłem przychodów dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Lucaso z Radomia, Instytutem Energetyki Zakład Doświadczalny w Białymstoku oraz z Fabryką Przyczep Niewiadów.

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym