Tłoczniki i wykrojniki

narzędziownia

Tłoczniki i wykrojniki na miarę Twoich potrzeb

Potrzebujesz precyzyjnych narzędzi do obróbki materiałów z tworzyw sztucznych? W takim razie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Musisz wiedzieć, iż w oparciu o wieloletnie doświadczenie, własne nowoczesne biuro konstrukcyjne, wykwalifikowany personel oraz posiadany park maszynowy, oferujemy wysokiej jakości narzędzia do tłoczenia i wykrawania.

Dlaczego warto zdecydować się na tłoczniki i wykrojniki?

Warto wiedzieć, że tłoczniki to narzędzia, które umożliwiają niezwykle precyzyjną plastyczną obróbkę cienkich materiałów z tworzyw sztucznych i nieżelaznych metali. Są to m.in. folie, blachy czy tektury. Służą przede wszystkim do wycinania płaskich wyrobów, odcinania fragmentów tworzywa, przycinania kształtowego, a także wycinania potrzebnych otworów. Zależnie od tego, jakie jest ich przeznaczenie, mogą dzielić się na ciągowniki, zaginaki, okrojniki i dziurkowniki.

Korzystają z tłoczników, masz możliwość niemal całkowitej automatyzacji. W związku z tym znajdują one swoje zastosowanie w przemyśle, zwłaszcza przy produkcjach seryjnych. Można je wykorzystać również do realizacji prototypowych zleceń. Pozwalają uzyskać powtarzalne elementy.

Musisz także mieć świadomość tego, czym różnią się tłoczniki od wykrojników. Otóż wykrojniki służą do wykrawania wybranych elementów materiału, z kolei tłoczniki tworzą kształty bez konieczności naruszania struktury surowca. Wytłaczanie odbywa się za pomocą specjalnego stempla.

Wykrawanie pozwala uzyskać elementy o określonych kształtach. Wśród wykrojników można wyróżnić:

– wycinaki do wyrobów płaskich;

– odcinaki służące do odcinania materiału;

– dziurkowniki do wycinania otworów w elemencie.

Oprócz tego wykrojniki można podzielić na jednotaktowe (produkowane podczas jednorazowego skoku prasy) i wielotaktowe (wytwarzane w trakcie kilku skoków i z koniecznością przesuwania materiału).

Tłoczniki i wykrojniki – produkcja

Musisz wiedzieć, że zajmujemy się produkcją tłoczników i wykrojników przystosowanych do potrzeb naszych klientów. Możesz mieć pewność, że otrzymasz produkty o pożądanym kształcie, formie i wielkości. Dostosujemy je do konkretnych zastosowań.

Produkowane przez nas tłoczniki i wykrojniki można śmiało wykorzystać do produkcji seryjnej. Nadają się one także do prototypowych albo pojedynczych zleceń. Co ważne, dzięki nim możliwa jest automatyzacja linii produkcyjnych. W ten sposób uzyskasz identyczne elementy, wykonane z najwyższą dokładnością mimo skomplikowanej budowy. W dodatku będą one wytrzymałe i zdatne d wielokrotnego użytku.

Tłoczniki i wykrojniki w naszej ofercie

Warto mieć świadomość tego, iż nasza oferta tłoczników i wykrojników obejmuje:

– wykrojniki jedno- i wielozabiegowe do wykrawania stali, stali nierdzewnych i kwasoodpornych, metali kolorowych, tworzyw sztucznych;

– wykrojniki postępowe, wielotaktowe do wykrawania elementów ze stali;

– tłoczniki jedno- i wielozabiegowe do wyginania elementów ze stali, stali nierdzewnych i kwasoodpornych, a także metali kolorowych;

– tłoczniki postępowe wielotaktowe do pracy na prasach z podajnikiem o gabarytach maksymalnych do 1000x700x500, o masie pojedynczej sekcji do 1,5 t i całkowitej masie do 3t.

Oprócz tego zajmujemy się naprawą i regeneracją narzędzi zużytych, uszkodzonych lub wymagających modyfikacji. W przypadku braku koniecznej dokumentacji podejmujemy się jej odtworzenia na podstawie wykonanych pomiarów.

Zobacz, dlaczego warto wybrać właśnie nasz zakład

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które są dostosowane do potrzeb klientów. Narzędzia wykonujemy na podstawie dokumentacji konstrukcyjnej klienta lub opracowanej przez nasze biuro konstrukcyjne na bazie otrzymanego rysunku i modelu CAD wyrobu. Podejmujemy się również opracowania konstrukcyjnego wyrobu oraz jego dokumentacji technicznej na podstawie wzorów bądź wytycznych określonych przez zleceniodawcę. W każdym przypadku zapewniamy poufność i wyłączną własność klienta w zakresie powierzonych nam informacji o charakterze technicznym czy wzornictwa przemysłowego.

Na uwagę zasługuje fakt, iż posiadamy własne biuro konstrukcyjno-technologiczne oraz nowoczesny park maszynowy. Pracujemy m.in. na elektrodrążarkach drutowych oraz wgłębnych CHARMILES 600×400, pionowych centrach obróbczych, tokarkach numerycznych, wiertarkach koordynacyjnych. Dysponujemy również szlifierkami do płaszczyzn, wałków i otworów oraz wieloma innymi maszynami konwencjonalnymi. Znajduje się u nas także maszyna ustawczo-pomiarową Preset 3D szwajcarskiej firmy EROWA.

Próby wyprodukowanych przez nas narzędzi są najczęściej wykonywane w zakładzie klienta lub podanym przez zamawiającego. Zleceniodawca otrzymuje sprawdzony funkcjonalnie tłocznik wraz z kompletem wytłoczek. Zgodnie z ustaleniami przekazywana jest także dokumentacja techniczna.

Wyprodukowane przez nas narzędzia objęte są gwarancją na określony czas lub ilość wyprodukowanych detali (określane indywidualnie w warunkach zamówienia). Ponadto gwarantujemy możliwość serwisowania narzędzia i jego regeneracji.

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym