Jaka suszarka do grzybów będzie dla Ciebie odpowiednia? Podpowiadamy

Jesteś zwolennikiem naturalnych metod konserwacji? Z pewnością więc będziesz zachwycony możliwościami, jakie daje proces suszenia. Jest to bowiem postępowanie, które pozwala na znaczne przedłużenie czasu przechowywania żywności przy zachowaniu jej cennych składników odżywczych. Gotowe, suszone produkty są jednak drogie i często nasycone niepożądanymi dodatkami. Warto więc wykonywać ten proces samemu. Aby było to możliwe, należy jedynie wyposażyć się w odpowiednie urządzenie. W dzisiejszym wpisie skupimy się na suszeniu produktu, który w ostatnim czasie jest łatwo dostępny. Odpowiemy zatem na pytanie o to, jaka suszarka będzie odpowiednia do grzybów?

Jaka suszarka do grzybów jest najlepsza?

Wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące tego, jaka suszarka do grzybów jest najlepsza. Warto jednak wiedzieć, że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od Twoich potrzeb i oczekiwań względem wyposażenia tego typu. To, co sprawdza się u jednych, u innych może okazać się niewystarczające. Niemniej, zastanawiając się nad tym, jaką suszarkę do grzybów wybrać, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, w tym głównie:

sita – są to elementy, na których rozkłada się produkty. Mają zatem ogromne znaczenie w procesie suszenia. To, co w szczególności powinno przykuć Twoją uwagę, to wielkość otworów. Im będą one większe, tym uzyskany zostanie lepszy przepływ powietrza – w rezultacie wydajność urządzenia znacząco się zwiększy. Ważna jest także ich ilość. Decyduje ona bowiem o tym, ile produktów jesteś w stanie wysuszyć za jednym razem. Duże znaczenie mogą mieć również odstępy pomiędzy nimi. Wpływają one na możliwą wielkość suszonych grzybów bądź owoców. Na rynku znaleźć można modele niskie, wysokie, a także regulowane. Sita z możliwością regulacji to w tej branży nowość. W związku z tym nie każdy model suszarki ma możliwość ich zastosowania. Warto więc sprawdzić tę opcję jeszcze przed zakupem urządzenia. Jeśli wpisuje się ona w Twoje potrzeby i oczekiwania, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Umieściliśmy w nim sita regulowane kompatybilne z suszarkami marki Niewiadów. Są to produkty wykonane z bardzo wytrzymałego i doskonale czyszczącego się materiału;

transparentność korpusu – sita w suszarce do grzybów mogą być białe bądź też przezroczyste. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest to, że można na bieżąco kontrolować stopień wysuszenia produktu bez potrzeby otwierania suszarki;

jakość wykonania – istotnym pytaniem jest przede wszystkim to, czy komponenty urządzenia są trwałe. Przekłada się to na jego żywotność;

części zamienne i dodatkowe akcesoria – kupując suszarkę, warto dowiedzieć się, czy dostępne są do niej części zamienne. Wówczas w razie awarii będzie można przystąpić do naprawy, a nie biec do sklepu w celu zakupu nowego urządzenia. To samo tyczy się dodatkowych akcesoriów, dzięki którym zwiększysz funkcjonalność sprzętu;

zabezpieczenie przed przegrzaniem – jest to dodatkowa funkcja, którą warto wziąć pod uwagę. To dlatego, że chroni ona suszarkę przed zbyt wysoką temperaturą i spaleniem.

Ile kosztuje suszarka do grzybów?

Proces suszenia wymaga zapewnienia stałej temperatury i odpowiedniego powietrza. Takich warunków nie da się stworzyć w piekarniku – co więcej, podczas suszenia w nim utracone zostają cenne wartości odżywcze. To wszystko przemawia na korzyść zakupu specjalistycznego urządzenia. Pytanie tylko, ile kosztuje suszarka do grzybów?

W tym wypadku ciężko wskazać konkretną kwotę. Na rynku znajdziesz zarówno tańsze, jak i droższe modele. Zajrzyj do naszego sklepu i zobacz, jak wygląda ta kwestia na przykładzie suszarek do grzybów marki Niewiadów.

Jaka moc suszarki do grzybów będzie najlepsza?

Urządzenia różnią się między sobą pod kątem parametrów. Wpływają one na ich możliwości i wydajność. Najczęściej pada pytanie o to, jaka powinna być moc suszarki do grzybów. W końcu to właśnie od tego zależy, ile czasu upłynie do ich całkowitego wysuszenia – chociaż duże znaczenie w tej kwestii ma też rodzaj grzybów i ich wilgotność.

Należy mieć na uwadze to, że sprzęt o małej mocy będzie mało wydajny. Nie warto też inwestować w urządzenia charakteryzujące się najwyższą mocą. Zbyt szybkie suszenie produktów sprawiłoby, że ich wierzchnia warstwa byłaby nadmiernie wysuszona, a wewnątrz nadal pozostałyby wilgotne. Wybierając suszarkę do żywności, kieruj się zatem nie tylko tym jednym parametrem. O wiele ważniejszy może być bowiem zastosowany system wentylacji i grzałki.

Ile prądu pobiera suszarka do grzybów?

Kolejną ważną kwestią jest to, ile prądu pobiera suszarka do grzybów. Ostateczna wartość zależy od danego modelu. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wszystko kwota za suszenie nie jest zbyt wysoka. Co więcej, ilość pobranej energii jest zdecydowanie niższa niż wtedy, gdy miałbyś użyć do tego piekarnika. Sama metoda jest też znacznie wydajniejsza i łatwiej przy niej kontrolować proces suszenia. Weź także pod uwagę to, że tego typu sprzęt używany jest raczej sporadycznie. Nie musisz więc obawiać się zbytniego obciążenia budżetu.

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym