Co sprawdzić w przyczepie kempingowej przed wyjazdem? Dowiedz się, o czym warto pamiętać

Planujesz wakacyjny wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi? Zamierzacie podróżować z przyczepą kempingową? Bez wątpienia może to być wspaniała przygoda i okazja do zobaczenia wielu ciekawych miejsc. W dodatku jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Musisz jednak mieć świadomość tego, że kluczowe jest Wasze bezpieczeństwo w trakcie urlopu. W związku z tym, zanim wyruszysz na wyprawę, koniecznie zrób przegląd przyczepy. Co przede wszystkim należy sprawdzić? Czytaj dalej i zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Dlaczego sprawdzenie przyczepy kempingowej jest tak ważne?

Szkoda Ci czasu na przegląd przyczepy kempingowej? Warto mieć świadomość tego, że jest to naprawdę ważna kwestia. Od stanu technicznego przyczepy może w dużej mierze zależeć bezpieczeństwo Twoje oraz pasażerów. Poza tym niektóre nieprawidłowości mogą skończyć się mandatem i innymi tego typu nieprzyjemnościami. Nie ma sensu niepotrzebnie narażać się na stres i zepsucie miłej atmosfery. Wbrew pozorom nawet błaha usterka może skutecznie zniszczyć wakacyjne nastroje.

Przegląd przyczepy kempingowej – na to zwróć uwagę

Zastanawiasz się, co sprawdzić w przyczepie kempingowej przed wyjazdem? Duże znaczenie ma m.in. kontrola układu jezdnego. Sprawdź, w jakim stanie są opony, łożyska, a także nogi podporowe. Kluczowy jest też stan hamulców oraz ręcznego. Nie zapomnij również o upewnieniu się, czy wszystkie lampy działają poprawnie. Bez wątpienia przyda się też sprawdzenie akumulatora.

Jeśli w Twojej przyczepie jest kuchenka i lodówka, które podłączone są do instalacji gazowej, nie zapomnij sprawdzić jej szczelności. Twoja rodzina na pewno będzie także wdzięczna za kontrolę instalacji wodnej. Możesz dodatkowo przejrzeć wszystkie uszczelki, m.in. w oknach i drzwiach. Upewnij się również, czy pokrywa od zlewu, toalety, a nawet drzwiczki lodówki są odpowiednio zabezpieczone. Na pewno nie chcesz, aby w trakcie jazdy coś się wylewało.

Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić także stan błotników. Ich wymiana nie jest zbyt skomplikowana, a może okazać się naprawdę przydatna. Nie zapomnij też skontrolować jakości haków. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ich stanu i wytrzymałości, koniecznie rozważ wymianę.

Co sprawdzić w przyczepie kempingowej przed wyjazdem? O tym musisz pamiętać

Zastanawiasz się, co jeszcze sprawdzić w przyczepie kempingowej przed wyjazdem? Wbrew pozorom często zapomina się o rzeczach najprostszych i najbardziej oczywistych. Na pewno musisz upewnić się, że pojazd ma aktualny przegląd techniczny oraz posiada ubezpieczenie OC. W przeciwnym razie koniecznie o to zadbaj. Nikt nie chce zakładać, że w trakcie podróży stanie się coś złego, ale nawet zwykła kontrola policyjna będzie wiązała się z poważnymi konsekwencjami, m.in. finansowymi. Jeśli wybierasz się za granicę, dowiedz się, jakie dokumenty i podstawowe wyposażenie należy mieć przy sobie.

Bez wątpienia przed wyprawą warto upewnić się, czy masz przy sobie ewentualne części zamienne i akcesoria do przyczepy. Oczywiście nikt nie jest w stanie wozić ze sobą wszystkich elementów, ale o niektóre z nich dobrze jest zadbać. Oprócz koła zapasowego może przydać Ci się też lampa, uszczelka, elektrozawór, a nawet adapter z kablem. Wbrew pozorom trochę tego jest. Poza tym nie zapomnij o gaśnicy, apteczce i trójkącie ostrzegawczym. Przydać Ci się mogą także podstawowe narzędzia, np. klucze, śrubokręty i lewarek.

Jak jeszcze zadbać o przyczepę kempingową przed wyjazdem?

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś w stanie samodzielnie sprawdzić stan swojej przyczepy kempingowej, poproś kogoś o pomoc lub udaj się do serwisu. Poza tym koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą części do przyczep. Może akurat przypomnisz sobie, że warto którąś z nich wymienić.

Stan techniczny pojazdu to jeszcze nie wszystko. Jeżeli zamierzasz zabrać ze sobą pasażerów, musisz zadbać o ich komfort. W związku z tym warto dokładnie posprzątać przyczepę przed wyjazdem. Oprócz tego uzupełnij potrzebne środki czystości. Niezbędne jest też przygotowanie świeżej pościeli. Upewnij się również, czy nigdzie nie pojawiła się pleśń, gniazda owadów itp. Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie.

Jak widać, przegląd przyczepy kempingowej przed wyjazdem jest niezwykle ważny. Warto dokładnie sprawdzić poszczególne układy, a także upewnić się, czy masz na stanie wszystko, czego potrzebujesz. Od tego może zależeć nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo podróży. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, na pewno o niczym nie zapomnisz.

Płatności i dostawa

Pozostań z nami w kontakcie

telefonicznym od poniedziałku do piątku,
w godzinach 7:00-16:00

lub mailowym